Інструкція та рекомендації по збиранню гвинтових сходів класу – «ВІЗА»

Гвинтові сходи збираються зверху – вниз. Основний принцип збирання сходів – сходинки-модулі надягають на опорну трубу, розсуваються вертикально на висоту підйому на сходинку (дану висоту необхідно визначити – поділивши висоту від підлоги першого поверху до підлоги другого поверху на кількість приступів) і повертаються під кутом в площині, утворюючи сходовий гвинт (по годинниковій або проти годинникової стрілки). Сходинки фіксуються по центру до опорної труби (не свердлити отвори в трубі !, болти затягуються в упор і працюють на розтиск), а по зовнішньому краю – стиками огорожі, які проходять наскрізь через отвори по краях сходинок і фіксують їх по зовнішньому радіусу. 

1. Визначте місце встановлення верхнього сходового майданчика. Одягніть майданчик на опорну трубу. (Отвори в торцях майданчика під кріплення насвердлюємо за місцем встановлення.) Закріпіть його на час проведення подальшої розмітки (врахуйте товщину дерев’яної накладки на площадку при вирівнюванні її за рівнем підлоги). 

2. Визначте місце встановлення нижнього кріплення фланця (вирівняйте за рівнем вертикальність опорної труби) і закріпіть його до підлоги. Після чого зніміть майданчик і надягніть на опорну трубу всі сходинки-модулі. Зверху вниз – дуже акуратно і не поспішаючи. Одягніть зверху на опорну трубу верхній сходовий майданчик, вирівняйте його за допомогою рівня і закріпіть.

  1. Протягніть в отвір і закріпіть в першій сходинці «пряму» стійку огорожі – 1250мм. Розсуньте сходинку на розраховану вище висоту підйому, поверніть її в площині так, щоб стійка стикнулася з торцем площадки. Зафіксуйте сходинку болтами до обсадної трубі, намітьте, просвердліть отвори і закріпіть стійкі огорожі до торця площадки двома болтами М5х40 (наскрізь через трубку).

4. Вставте «Г-подібну» стійку огорожі в наступний отвір на першому місці і опустіть її вниз. Підійміть на висоту проступу наступну сходинку і поєднайте отвір в ній зі встановленою стійкою огорожі. Перевірте висоту проступу і горизонтальність установки сходинки, зафіксуйте сходинку болтами М8х12 до обсадної трубі. Розгорніть стійку і встановіть коннектор (джокер) з’єднавши його з попередньою (верхньою) балясиною. Затягніть гвинти М5х8, що фіксують стійку знизу сходинок. Повторіть дану операцію з усіма сходинками, що залишились.

5. При встановленні останньої стійкі огорожі попередньо позначте місце попадання її в підлогу. Закріпіть в підлогу фіксуючий «стаканчик», опустіть в нього низ стійкі і закріпіть болтом М5х8.

6. Одягніть наверх опорної труби (при необхідності вона обрізається по висоті) верхній чохол (ковпак) і зафіксуйте його болтами М8х12. Вставте прямі стійкі огорожі -970мм в отвори майданчика, затягніть знизу болтами М5х8 і з’єднайте вгорі коннекторами (джокерами) з трубкою – поручнем.

7. Розташуйте дерев’яні накладки зверху сходинок сходів. Знизу кожної сходинки через отвори позначте олівцем точки свердління на накладках. По черзі зніміть накладки і просвердліть свердлом 3,5 мм отвори під саморізи. Використовуйте обмежувач свердління, щоб не продірявити накладку наскрізь. Не намагайтеся вкручувати шурупи без свердління, зірвуться капелюшки!

Сходові елементи

Найменування

Кількість на одиницю виробу

Сходинки-модулі та верхня площадка

Болт 8х12мм

2шт.

Болт 5х8мм

2шт.

Саморіз 4,2х16мм

7-8шт.

Стійка огородження «Г»-образна, що самозамикається в поручень

Коннектор з’єднувальний («джокер»)

1шт.

Верхня «пряма» стійка огородження

Болт 5х35мм (з циліндричною голівкою під шестигранник)

2шт.

Гайка М5

2шт.

Шайба М5

2шт.

Огородження площадки

Коннектор з’єднувальний («джокер»)

4шт.

Болт 5х8мм

4шт.

Верхній ковпачок на центральну опору

Болт 8х12мм

2шт.